Haber

Akbelen’de ağaç kesmeye direnen köylüler TBMM Genel Kurulu’nu izleyecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu yarın CHP, ÂLÂ Parti, DEVA, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin davetlisi olarak toplanacak. Akbelen Ormanı’ndaki ağaç kesimine direnen köylüler ve çevreciler Genel Kurul’a seyirci olarak katılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki mitinge katılmak için Muğla’dan yola çıkan köylüler ve çevreciler, sosyal medyada görüntüler paylaştı. İkizköy’den Necla Işık, “Limak ormandan çıkana kadar buradan ayrılmıyoruz. İkizköy, Çamköy ve Karacahisar halkı olarak Meclis yolundayız, Ankara yolundayız. Akbelen’i hep birlikte kurtaracağız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yeterli toplantı sayısına ulaşılması halinde gündemde müzakerelere başlanır ve bu müzakereler sonunda genel kurulun açılıp açılmayacağına karar verilir. halk oylaması yoluyla. Oyların 151’den az olmamak üzere salt çoğunluğu sağlanırsa genel kurul açılır. Genel kurul toplantı günü Danışma Kurulu tarafından özel gündem olarak belirlenir. Genel kurul için iki günden az ve yedi günden fazla olmamak üzere bir gün belirlenir. (HABER MERKEZİ)

sarivelilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu