Haber

Başkan Engin: Muhtarlarımız Doğru İşbirliğinin İlk Adımıdır

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, meclis üyeleri ve birim yöneticileriyle birlikte yeni yerine yeni taşınan 2’nci İnönü Mahallesi Muhtarı’nı ziyaret etti. Önder Engin, “Belediye başkanı olarak muhtarlarımızın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini her gün görüyorum. Muhtarlarımız her zaman sağlıklı ve doğru iş birliğinin ilk adımıdır.”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, meclis üyeleri ve birim yöneticileriyle birlikte Narlıdere Belediyesi’nin katkılarıyla yeni yerine taşınan 2’nci İnönü Kaymakamlığını ziyaret etti. Kent sakinlerine daha çağdaş ve çağdaş koşullarda hizmet verebilmek amacıyla Musa Anter Caddesi’ne taşınan 2’nci İnönü Mahallesi Muhtarı, Narlıdere Belediyesi’nin takviyeleriyle mahalleye getirildi.

MAHTARLARIMIZ DAHA RAHAT ÇALIŞACAK

İnönü 2. Mahalle Muhtarı Altan Tüfekçi’yi güzel bir ziyarette bulunduklarını belirten Başkan Engin, “Bir belediye başkanı olarak muhtarlarımızın ne kadar değerli bir görev yaptıklarını her gün görüyorum. Muhtarlarımız vatandaşımızın hakkını koruyor, hizmet kalitemizi yükseltiyor, halkla bağımızı güçlendiriyor. Mesela pandemi gibi büyük bir krizde muhtarların ne kadar değerli bir kurum olduğunu hepimiz gördük. Muhtarlarımız her zaman sağlıklı ve doğru iş birliğinin ilk adımıdır. Bildiğiniz gibi 2012 yılında Büyükşehir Yasası ile tüm köy muhtarları kapatıldı. Sonuç olarak, kasabalar da kapatıldı. İl Başkanı olduğum dönemde belde, belde ve köy muhtarlarına yeniden kurumsal kimliklerini vereceğiz dedik. Bu konuyu zaman zaman yetkililere hatırlatıyorum. Seçimlerden sonra muhtarlarımızın daha rahat bir çalışma ortamı bulma imkanı bulacağına inanıyoruz. Sürekli birlikte çalıştığımız 2. İnönü Mahalle Muhtarı’mıza ve bu güzel yapıyı ilçe halkına kazandıran belediye çalışanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Önder Engin, Narlıdere Metrosu’nda ilk kez yolcu test sürüşü yapıldığını hatırlatarak, “Tüm istasyonları gezerek test sürüşünü gerçekleştirdik. Artık finale yaklaşıyoruz, ilçemize hayırlı olsun” dedi.

2. İnönü Mahallesi Muhtarı Altan Tüfekçi, Önder Engin’e teşekkür ederek, “1944’teki kanunla muhtarlar hala çalışıyor. Maaş dışında herhangi bir destek almıyoruz. Belediyelerimiz olmasaydı bu hizmetleri veremezdik. Yer talebimi Belediye Başkanımız Ali Engin’e ilettim yer seçimini bana bıraktı ve böylesine güzel bir binaya kısa süre önce kavuştuk. Belediye başkanımıza, belediye çalışanlarımıza ve gönüllü vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu