Haber

Cihan Paçacı: Masadan kalkmadık kaldırıldık

UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, parti belediye başkanları ile bir araya geldi. Akşener’i, bir süre önce Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek dünkü gelişmelerin ardından görevine dönen Cihan Paçacı karşıladı.

Gelişmelerle ilgili henüz bir değerlendirme yapmadıklarını belirten Paçacı, “Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı. Altı Tablo’da Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında farklı düşünenler olabilir. Altı Tablo olsaydı bu farklı düşünce yorumlanmamalıydı. -katlı masa feshedildi.”Kurulmuş bir masadır. Yani rastgele bir partinin genel başkanını seçmek için kurulmuş bir masa değil. Şu kadarını gördük, şu kadarını algıladık. Onun için bizim itirazımız şahısların kendilerine değil, seçimin kazanılmasınadır” dedi.

Seçimin çok kritik ve hayati olduğunu ifade eden Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kaybedilen bir seçimin telafisi olmaz. ÂLÂ Parti olarak hassasiyetimiz bu noktadadır. En çok oyu alan ve kazanma ihtimali yüksek olan aday dedik. Genel Başkanın açıklamaları aslında kurumsal bir söylemin yansımasıdır. yapılanma ve şahsi değildir.İYİ Parti’nin temel görüşüdür.Mevcut bir konuydu.Yani burada şaşılacak bir şey yok.TOZ Parti iki yıldır adayın kazanacağını söylüyor. Kazanacak aday, kazanma olasılığı en yüksek olan kişinin aday gösterilmesidir, bu nedenle ‘Bu seçimi mutlaka kazanmalıyız’ anlayışından kaynaklanmaktadır. Bunun dışında şahıslarla alakası yok, böyle bir sorun yok.”

‘MASADAN KALMIYORUZ, ÇIKARILDIK’

Altılı masanın dağılıp dağılmadığı sorusuna Paçacı, “Kemal Bey’in adaylığı konusunda masa dağılacaksa dağılmayacaksa bu anlayış yanlıştır. Biz masadan kalkmadık, belki şunu söyleyebiliriz” dedi. uzaklaştırıldık.” ifadeleri kullandı.

Altı Masa toplantısının ardından yapılan ortak bildiriye Akşener’in neden imza attığının sorulması üzerine Paçacı, “Bir anlayış birliğiydi. UYGUN Partisi’nin görüşü zaten belliydi. İYİ Parti sürpriz olmadı. uzun süre kazananı yüksek olan adayda ısrar etti başkan harikaydı bir vazgeçiş örneği göstererek “türkiye’nin önünü açarım aday olmayacağım” dedi şimdi bu özveriyi gösterdi .Neden gösterdi Bu seçimin kazanılması gerektiğine inandığı için gösterdi.İşte o noktadayız ‘Bu seçim kazanılmalı’ diyoruz ama mesela Altı Tablo’da ‘Değerlendirmede ‘ her siyasi partinin bir kamuoyu araştırma şirketine isim verilerek yapılması en önemli şeydir.’Daha fazla oy alacak adayın arkasında duralım’ fikri kişisel değil, kendimiz için değil, kazanmak içindir. .öncelik.Değerli olan kazanmak, kazanılmasını sağlamaktır.Bizim tek derdimiz bu” dedi.

Pazartesi günü yapılacak Altı Masa Toplantısı’na Akşener’in katılıp katılmayacağı sorusuna “Bilmiyorum” diyen Paçacı, “Bunlar henüz görüşülmedi. Bir değerlendirme yapmak yanlış olur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu