Haber

Ermenistan Milli Takım Teknik Direktörü: Türkiye maçı çok önemli

Ermenistan Milli Takım Teknik Direktörü Oleksandr Petrakov, yarın oynanacak Türkiye maçının kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde yarın akşam saat 21.45’te Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda oynanacak Türkiye-Ermenistan maçı için her iki takımın oyuncuları da Eskişehir’e geldi. Maç öncesinde Ermenistan Milli Grup Teknik Direktörü Oleksandr Petrakov ve orta saha oyuncusu Eduard Spertsyan, Eskişehir Atatürk Stadı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Yarınki maç bizim için çok önemli”

Basın toplantısında, birkaç ay önceki Türkiye maçına göre farklı taktik olup olmayacağı yönündeki soruya yanıt vermek istemeyen Teknik Direktör Oleksandr Petrakov, “Yarınki maç çok önemli. Yarın Türkiye kazanırsa, bu bize katkı sağlayacaktır” dedi. Finale kalma şansımız yüzde 90. 5 maç daha bizi bekliyor. Onları da oynamalıyız. Tigran Barseghyan “Sakatlığının çok büyük bir olumsuzluk yaratacağını düşünmüyorum. Gelmeden önce konuştuk ve tedavi olmasını önerdim. Kendisi uzun yıllardır milli takımda ama onun yerini doldurabilecek oyuncularımız var. Türk Milli Takımı’nda genel olarak çok iyi oyuncular var. Özellikle Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu’nun oyununu çok beğeniyorum.” dedi.

“Burada tribünlerin dolu olması bizi etkilemez”

Ermenistan Milli Takımı’nın orta saha oyuncusu Eduard Spertsyan da yaptığı açıklamada tribünlerden etkilenmeyeceklerini belirterek, “Bu maçın ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Şu anda 2. sıradayız. O nedenle bizim için çok önemli bir maç. Futbolcular genel olarak tribünlerin dolu olmasından yana. Burada tribünler dolu.” “Bu bizi etkilemez. Oyun planlarımız hazır. Planları uygulayarak oyunumuzu oynayacağız” dedi.

Ermenistan Milli Takımı, yarın akşam maç öncesi son antrenmanını Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda gerçekleştirdi. Eğitimin ilk 15 dakikası basın mensuplarına açıktı. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu