Ekonomi

Ethereum işlem ücretleri sert düştü: ETH fiyatını nasıl etkileyecekler?

Investing.com – Son günlerdeki genel piyasa trendine göre EthereumFiyat ayrıca daha yatay hareket eden bir görünüme sahiptir.

Ethereum ayrıca Mayıs ayına 1.870 Dolar’dan başladıktan sonra ay boyunca 2.019 Dolar’da zirve yaptı ve ayın en düşük seviyesi olarak 1.740 Dolar’ı gördü. Ethereum fiyatı Mayıs ayını 1.873 dolardan kapatırken, Bitcoin’de yaşanan aylık kayıplara rağmen mevcut fiyatını korumayı başardı.

Kripto analitik platformu Santiment ise bugün bilgileri yayınladı. Ethereum Ağındaki işlem fiyatlarından bahsetmişti. Son verilere göre Ethereum işlem ücretleri Mayıs ayında 14$’a kadar yükseldikten sonra ortalama 4$’a geriledi ve normal seviyelerine döndü. Düşen ağ fiyatları, Ethereum ağında işlemlerin artmasına yol açabileceği için kripto para birimi fiyatı için de olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Böylece geçen ay ve PEPE’ninYol açtığı sandık para çılgınlığında önemli ölçüde yükselen işlem fiyatlarının bir ay öncesine göre yaklaşık %70 oranında gerilemesi kripto piyasasında bir rahatlamaya yol açtı.

Ethereum yatırımcıları varlıkları gözaltına alıyor

Ethereum piyasasına ilişkin bir diğer değerli gelişme ise kripto borsalarında Ethereum ölçeğinde tarihi diplere gerilemesi. Ethereum yatırımcıları, merkezi borsalara olan güvensizliğin artmaya devam etmesi ve düzenleyici netliğin olmaması nedeniyle varlıklarını gözaltında tutma eğilimindedir. Bu, merkezi borsalardaki ETH ölçerin tüm zamanların en düşük seviyesi olan %10’un altına düşmesine neden oldu.

Haziran ayına hafif bir düşüşle başlayan Ethereum fiyatı, günün ilk saatlerinde 1.840 dolara kadar geriledikten sonra 1.850 dolardan yatay hareket etmeye başladı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu