Yaşam

Gaziemirliler 100. yıl dönümünde Atatürk’ün huzuruna çıktı

Gaziemirliler 100. yıl dönümünde Atatürk’ün huzuruna çıktı

Gaziemir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar, Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda öncülüğünde Ankara’ya giderek Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı. 5 otobüsten oluşan bir grupla düzenlenen geziye belediye başkan yardımcıları da katıldı.
Konvoy, Türk milletinin yaşadığı derin acıyı simgeleyen üç kadın ve üç erkek heykel ile güç ve kudreti temsil eden aslan heykellerinin bulunduğu Aslanlı Yol’dan ilerleyerek Büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ün ebedi istirahatgahına ulaştı. Halk egemenliğinin ve Cumhuriyet yönetiminin kabulünün 100. yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında heyet, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahına geldi. Türkiye, saygılarını sundu ve Atatürk’ün mozolesine çiçek sundu. Duygusal anlar yaşayan konvoy, Ulu Önder’in yolundan ayrılmayacağına söz verdi.

“Mücadelemizi yorulmadan sürdüreceğiz”
Atatürk’ün manevi huzurunda bulunmaktan gurur duyan Çocuk ve Gençlik Meclisi üyelerine seslenen Önder Halil Arda, “Büyük Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk, sözleri, eylemleri ve icraatlarıyla yoksul, yorgun bir milleti ayağa kaldırdı. Onun öngörüsü ve milletine olan inancıyla kurduğu Cumhuriyet bugün 100 yaşındadır. Biz ecdadımızın emaneti karşısında üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. Bize öğrettiği ve miras bıraktığı şeyler bugün kalbimizde ve aklımızda yaşıyor ve bize yol gösteriyor. Cumhuriyetin unsurlarına bağlı kalarak laiklik, demokrasi ve çağdaşlık yolunda yorulmak bilmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. “Tek amacımız Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet ayakta kalmasıdır” dedi.

Belediye Başkanı Arda ve beraberindeki heyet daha sonra rehberler eşliğinde Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, 1. ve 2. TBMM’yi gezerek, bu tarihi yerler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerin ardından heyet İzmir’e döndü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu