Haber

Gemlik’in çocukları yeni parklarına kavuştu

Gemlik Belediyesi, çocukların güvenle oynayabileceği, spor yapabileceği ve oturma alanlarının olduğu parklar yapmaya devam ediyor. Belediyenin park yaptığı son adres Umurbey oldu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Umurbey Mahallesi’nde bin metrekarelik alanda park yapım çalışmasını tamamlayarak çocukların hizmetine sundu. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Umurbey Muhtarı Mustafa Duran ile birlikte park alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

“Bırakalım çocuklarımız eğlensin”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin çocuk parkı anlayışına yeni bir boyut kazandırdığını belirterek, geçen yıl ilçe genelinde birçok noktaya park yaptıklarını, eski parklarda da yenileme çalışmaları yürüttüklerini dile getirdi. Gemlik’e çocukların güvenle oynayabileceği alanlar kazandırmaya devam edeceklerini belirten Lider Sertaslan, “Bir dönümlük alanda tamamladığımız parkımızda sadece çocuklar için oyun alanları değil, spor da yapılıyor. ekipman ve oturma grupları. Bu sayede ebeveynler sporlarını yaparken ya da oturma alanlarında rahatça vakit geçirirken çocuklar da rahatça oyun oynayabiliyor. Yeni yapılan parklarımızın bir diğer özelliği de plastik değil ahşap oyun parkurlarından yapılmasıdır. Çocuklarımız bu parkın tadını çıkarsın” dedi.

Umurbey Muhtarı Mustafa Duran, Gemlik Belediyesi’nin Umurbey Mahallesi’ndeki parkları yenileyerek iki yeni bölgede park alanı oluşturduğunu vurguladı. Parkların vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandığına değinirken, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu