Haber

İSTANBUL-DANİMARKA’DA KURAN YAKMA PROTESTOSU

DANİMARKA’da Kur’an-ı Kerim’in yakılması, Şişli’deki Danimarka Konsolosluğu önünde toplanan grup tarafından protesto edildi.

Şişli AVM’deki Başkonsolosluk önünde toplanan Fikir Birliği ve Çaba Platformu üyeleri, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını çeşitli sloganlar atarak protesto etti. Güvenlik güçleri alışveriş merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Kümenin ismiyle ilgili açıklama yapan Platform Lideri Kürşat Mican, Rasmus Paludan’ın Kuran’a yönelik saldırılarının devam ettiğini söyledi.

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin veren Danimarka hükümeti ve yetkililerini kınadıklarını belirten Mican, “2 milyar Müslümanın kutsal kitabına saldırmak, hakaret etmek, aşağılamak insan hakları ihlali değil mi? aşağılık bir yaratığın ifade özgürlüğü kisvesi altına alınması ve polis korumasıyla desteklenmesi İslam’a ve Müslümanlara olan nefretinizin göstergesidir” dedi. Basın açıklamasının ardından grup, Rasmus Paludan’ın domuz benzeri bir fotoğrafını yaktı. Ayrıca Danimarka bayrağını yakmak isteyen kümeye güvenlik güçleri izin vermedi. Grup daha sonra olaysız dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu