Haber

Kırıkkale’de Bisiklet Yarışı Tamamlandı

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Kırıkkale’de düzenlenen “Yol Yarışı Kırıkkale 2.2” bisiklet yarışının elit erkekler 142 kilometre ve genç erkekler 100 kilometre etapları sona erdi.

Millet Bahçesi önünde başlayıp aynı yerde biten yarışlarda elit erkekler kategorisinde Yunan sporcu Nikiforos Arvanitou ve Konya Büyükşehir Belediyesi birinci oldu. SporKendi kulübünden Burak Abay ikinci, Spor Toto BİSİKLET TAKIMI’ndan Ahmet Örken üçüncü oldu.

Genç erkeklerde Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Serdar Gedik, Bulgar sporcu Radostin Zlatev ikinci, Taşkent Spor Kulübü’nden İbrahim Hamdi Şekerci üçüncü oldu.

Sporcuların madalyalarını Vali Yardımcısı Mehmet Soylu, kaymakamlar ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Bahattin Akyön takdim etti.

“Anadolu’nun kalbinde olimpiyat pedalları” mottosuyla düzenlenen etkinlikte yarın elit erkekler 164 kilometre ve genç erkekler 116 kilometre yol yarışları yapılırken, saat 10.30’da halk yarışı yapılacak.

Genç erkekler etabının birincisi Serdar Gedik, gazetecilere etabın çok güçlü olduğunu ve bitişin çok keyifli olduğunu söyledi.

Yarın yarışta başarısını korumaya çalışacağını belirten Gedik, hedefinin yeniden birinci olmak olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu